Wspólnoty

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Ruch Gloriosa Trinitá

ruchWspólnota wiernych, poświęcona Trójcy Świętej, która jest wzorem rodziny doskonałej. Założona została, aby środowiska, w których żyją chrześcijanie, mogły na nowo oczyścić się duchowo. Pragnie pomóc ludziom w przejściu od wiary z przyzwyczajenia – do wiary osobistej, z wewnętrznego przekonania.

Gloriosa Trinitá zwraca się do rodzin, młodzieży, kapłanów i sióstr zakonnych, do wszystkich, którzy pragną odkryć własne powołanie, własną tożsamość dzieci Bożych podążając drogą świętości prowadzącą ku odmianie życia, do głębokiego nawrócenia. Członków Ruchu łączy pragnienie realizacji testamentu Chrystusa: ”Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu’ (Mk 16,15)

Centrum naszej duchowości stanowi Eucharystia, rozumiana zarówno jako Msza Święta, jak i Adoracja Najświętszego Sakramentu. To z Niej czerpiemy siłę do codziennego podążania za Jezusem. Adoracja Eucharystyczna jest osobistą rozmową z Bogiem, podczas której mogą się narodzić ważne życiowe decyzje. Oprócz cichej Adoracji, modlimy się także podczas Adoracji wspólnotowych z modlitwą uwielbienia i pieśniami.

Wspólnota ełcka powstała z inicjatywy łomżyńskich członków stowarzyszenia i założona została dzięki uprzejmości naszego proboszcza ks. dr Tadeusza Białousa przy parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku. Bracia i siostry z Łomży w miesiącu październiku 2014 roku rozpoczęli cotygodniowe, przyjazdy ewangelizacyjne do naszej parafii, uświetniali mszę świętą oprawą muzyczną oraz organizowali Adorację Najświętszego Sakramentu. Po siedmiu tygodniach wspólnych mszy świętych oraz adoracji zawiązało się pierwsze domowe Atelier – tzw. laboratorium wiary, czyli cotygodniowe spotkania w domach osób świeckich w celu rozważania Pisma Świętego, modlitwy i śpiewu na chwałę Pana. Pierwsze Atelier założone zostało w domu Pani Donaty Mierzwińskiej. Od tego okresu możemy wyznaczyć powstanie ełckiej Wspólnoty.

Do pierwszych członków założycieli należą: Donata Mierzwińska, Wioletta Zakrzewska, Barbara Barwikowska, Beata Klauza, Agnieszka Walak, Michał Pieczyński, Jarosław Milewski, Mariusz Walak. Opiekunem duchowym wspólnoty jest ks. prałat mjr rez. Piotr Łuński.

goriWszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się we Mszę Świętą w każdą niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy również do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez nasz Ruch – odbywają się one po mszy świętej, a także na czwartkowe spotkania ewangelizacyjne w duchu Gloriosy Trynitá o godz. 19.00

Więcej informacji o wspólnocie znajdziesz na stronie www.gloriosatrinita.pl

Galeria