Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Wyjazd do Białegostoku, Świętej Wody i Sokółki

W sobotę 29 kwietnia 2017 r., mimo chłodnej i deszczowej pogody z sercami przepełnionymi radością 46 osobowa grupa udała się na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie i do  Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w kościele św. Antoniego w Sokółce. Pielgrzymce,w której wzięli udział członkowie scholi, ministrantów, harcerzy i młodych wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas oraz dorosłych przewodniczył  Proboszcz ks. Tadeusz Białous.

Pierwszym przystankiem pielgrzymiego szlaku była modlitwa oraz krótka lekcja historii i patriotyzmu w Kościele pw. św. Faustyny w Białymstoku, z którego wyruszał II rajd pamięci katyńskiej. Kolejnym etapem była niespodzianka przygotowana przez ks. Proboszcza,  która miała miejsce w białostockiej Strefie Wysokich Lotów. Tam młodzi, a także niektórzy dorośli pod opieką wykwalifikowanych trenerów mieli możliwość bawić się na sportowo na  najdłuższych ścieżkach trampolinowych  w Polsce, w strefach parkour i freerun, gier zespołowych oraz korzystać z wielu innych atrakcji. Taka sportowa rozrywka przypadła dzieciom do gustu.

Następnie  grupa pielgrzymów udała się do  Świętej Wody i w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, gdzie  uczestniczyła we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Proboszcza. Liturgię Mszy św. swoim śpiewem uświetniła parafialna schola. Pielgrzymi odwiedzili  Górę Krzyży zwaną też Górą Bożego Miłosierdzia, na której ks. Tadeusz Białous poświęcił  krzyż Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku oraz indywidualne krzyże kilku osób. Nawiedzone zostały również  kaplice Dróżek Siedmiu Boleści Matki Bożej i cudowne źródełko. Przyjemnością, zwłaszcza dla  najmłodszych uczestników pielgrzymki, była kaplica Radości, przy której został wybudowany duży plac zabaw z różnymi atrakcjami. Tam było również ognisko i pieczenie kiełbasek oraz gorąca herbata.

Ostatnim przystankiem pielgrzymki była wizyta w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w kościele św. Antoniego w Sokółce. Przed  Hostią z wielkim szacunkiem w postawie klęczącej  wszyscy wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając Jezusowi Chrystusowi sprawy osobiste, rodzinne, parafii i Ojczyzny.

W drodze powrotnej z okien autokaru można było podziwiać piękną przyrodę Biebrzańskiego Parku Narodowego, Puszczy Augustowskiej,  wypatrzeć wieże Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku i Kościoła Matki Bożej Anielskiej w Lipsku. W naszej Ojczyźnie jest wiele sanktuariów maryjnych słynnych i tych mniej znanych, do niektórych może nigdy nie dotrzemy? Ten międzypokoleniowy pielgrzymkowy wyjazd był również zaproszeniem do udziału w nabożeństwach majowych, które mają tak piękną tradycję w polskiej maryjnej pobożności.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Maria Chaberek