Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Festiwal piosenki „Rodzina Bogiem silna”

Parafia pw. Świętego Jana Pawła II w Ełku  w ramach obchodów  Roku św. Jana Pawła II i Ełckich Dni Rodziny organizuje Festiwal Piosenki Rodzinnej pod hasłem:

„Rodzina Bogiem silna”, „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu” Jan Paweł II

Cele Festiwalu:

* popularyzacja śpiewania w rodzinie,

* poznanie nowych, nieznanych lub zapomnianych pieśni,

* odkrywanie talentów wokalnych i muzycznych oraz promocja utalentowanych rodzin i solistów,

* integracja społeczności parafialnej i lokalnej.

Regulamin:

  1. Festiwal odbędzie się w niedzielę 07 czerwca 2015r. w kaplicy pw. św. Jana Pawła II w godz. 15:00 – 17:00. Po przesłuchaniach wszystkich uczestników Festiwalu odbędzie się Msza św. w intencji rodzin, a następnie wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek, śpiewanie i wręczenie nagród laureatom oraz wyróżnionym.
  2. Festiwal ma formę konkursu i przewidziany jest udział zespołów rodzinnych (rodzice i dzieci, rodzeństwo, babcie, dziadkowie – nie wszyscy muszą śpiewać, można akompaniować) oraz solistów w kategorii: dziecięcej –przedszkolaki, klasy 0 –III i młodzieżowej – klasy IV – VI.
  3. Uczestnicy przygotowują jedną pieśń o charakterze: religijnym, patriotycznym, ludowym, dziecięcym itp. i zgłaszają swój  udział do p. M. Chaberek  p. M. Lubartowicz lub p. A. Czajki do 26 maja 2015r.
  4. Uczestnicy Festiwalu mogą wykonywać utwory a’ cappella, z towarzyszeniem instrumentów lub z podkładem  muzycznym na płycie CD lub  pendrive. Na tych nośnikach powinien być nagrany tylko podkład muzyczny!
  5. Organizatorzy zapewniają sprzęt odtwarzający i nagłośnienie.
  6. Uczestnicy Festiwalu oceniani będą przez Komisję powołaną przez organizatorów. Decyzje komisji są niepodważalne.
  7. Komisja przy ocenie będzie brała pod uwagę:   intonację, emisję głosu, rytmikę i dykcję, dobór utworu i wyraz artystyczny.
  8. Udział w konkursie jest wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach wynikających z regulaminu Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002, Nr 101, poz. 926 ze zmianami).
  9. Patronat nad Festiwalem objął Proboszcz Parafii pw. św. Jana Pawła II – ks. dr Tadeusz Białous, wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich i Róża Różańcowa Rodziców za Dzieci im. św. Stanisława Kostki.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania na chwałę Bogu i na pożytek ludziom!!!

ks. T. Baiałous, M. Chaberek, A. Czajka, M. Lubartowicz

Ełk 08.maja 2015r.