Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Relacja z Urodzinowego Rajdu Motocyklowego ku czci św. Jana Pawła II

Dnia 24 maja 2015 r. w parafii pw. św. Jana Pawła II rozpoczął się rajd motocyklowy. Poprzedzony został  Mszą św. , której przewodniczył ks. dr Tadusz Białous – proboszcz parafii. Pierwsze czytanie przeczytała motocyklistka z Białegostoku, a ja śpiewałam w scholi. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali błogosławieństwo, aby szcześliwie przemierzyli Szlak Papieski Ełk- Wigry. Ja wraz z Tatusiem ruszyliśmy w trasę. Po trasie w Grajewie i Augustowie dołączyli do nas kolejni motocykliści  W parafii pw. św. Magdaleny w Mikaszówce, gdzie proboszczem jest mój wujek pomodliliśmy się i usłyszeliśmy historię tej miejscowości związanej z biskupem karakowskim Karolem Wojtyłą. Okazało się, że biskup Karol przypłyną ze studentami do Mikaszówki kajakiem i został upomniany przez ówczesnego proboszcza zaa to, że deptał kartofle.   W Klasztorze Wigierskim zwiedziliśmy muzeum Ojca Świętego i zjedliśmy kolację. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną. Rajd urodzinowy zapisze się na długo w mojej pamięci. Nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu.

Najmłodsza uczestniczka rajdu  Viktoria (lat 10)