Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

III Festiwal Piosenki Rodzinnej „Rodzina Bogiem silna”

W niedzielę 07 czerwca 2015r.w ramach obchodów Roku św. Jana Pawła II i Ełckich Dni Rodziny  w kościele parafialnym, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku,  odbył się III Festiwal Piosenki Rodzinnej pod hasłem „Rodzina Bogiem silna”. Celem festiwalu było popularyzowanie śpiewania w rodzinie, odkrywanie talentów wokalnych i muzycznych, promocja utalentowanych rodzin i solistów oraz integracja społeczności parafialnej i lokalnej. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 18 uczestników (rodzin, duetów i solistów). Festiwal miał formę konkursu, a występy oceniała komisja w składzie:

p. Anna Czajka – przewodnicząca

p. Barbara Kurzyna

p. Magdalena Lubartowicz

p. Mariusz Laskowski

Jury przy ocenie brało pod uwagę intonację, emisję głosu, rytmikę i dykcję, dobór utworu i wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy festiwalu zostali docenieni i nagrodzeni:

1.Wiktoria Bagińska – kl. V c

Julia Jabłońska – kl. III d i tata p. Robert

Patrycja Orłowska – kl. III a i Justyna Orłowska kl. V d

Emilia Romanowska – kl. V d, brat Gabriel i mama p. Anna

Natalia Milewska kl. 0 b, Julia Milewska – kl. II d, Alan Milewski – kl. II d i tata  p. Jarosław

Benjamin Truchel – kl. III a

2. Justyna Marecka – kl. III d i mama p. Agnieszka

Kamil Miszkiel – 5 lat i mama p. Anna

Martyna Więcko – kl. II d, Jakub Więcko kl. VI d

i mama p. Aneta

Aleksandra Choma – kl. VI b i Paulina Parzych – kl. VI b

Maria Witkowska – kl. II c

Dawid Sewastianowicz – kl. VI b

3.Kacper Barwikowski – kl. I

Jakub Piotrowski – kl. IV a i Zosia Piotrowska – kl. I d

Nadia Waszkiewicz – kl. I b, Dawid Waszkiewicz – 5 lat, Julia Waszkiewicz –  kl. VI b i tata p. Jacek

Anna Czerwonka – kl. VI a i Julia Czerwonka – kl. II d

Aleksandra Korytkowska – kl. VI d

Po wysłuchaniu pięknych utworów np. „List do Matki”, „Najlepsza modlitwa”, „List do Boga”, „Na drugi brzeg”, „Wśród tylu dróg” i innych wszyscy uczestnicy, komisja konkursowa i parafianie wzięli udział w ofierze Mszy Świętej, podczas której modlili się o miłość, zgodę i jedność w rodzinach. Po zakończeniu Mszy św. odbyło się uroczyste wręczenie nagród, pamiątkowych dyplomów i podziękowań, które ufundował Proboszcz Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku ks. dr Tadeusz Białous. Nagłośnieniem i oprawą techniczną festiwalu profesjonalnie zajął się  parafianin Mateusz Szumski.rganizacja festiwalu   była wspólnym dziełem ks. Proboszcza, M. Chaberek, A. Czajki i M. Lubartowicz. Wspólnie spędzone niedzielne popołudnie było czasem radosnego wielbienia Pana Boga i podkreśleniem wartości rodziny, o której Patron parafii i miasta mówił: „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.”