Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

KOMUNIKAT W SPRAWIE EKSPIACJI ZA GRZECH PROFANACJI I DEWASTACJI CMENTARZA W EŁKU

Czcigodni Diecezjanie, szczególnie mieszkańcy Ełku
3 listopada – Dzisiejszy ranek przyniósł bardzo smutną wiadomość. Na ełckim cmentarzu komunalnym nieznani sprawcy zdewastowali ponad 100 nagrobków. To wyjątkowy akt barbarzyństwa i profanacji. Biskup Jerzy Mazur SVD, Pasterz Kościoła Ełckiego zwraca się z prośbą do Duszpasterzy i Wiernych Ełku, aby zgromadzili się w najbliższe piątki (4 i 11 listopada) o godz. 17-tej w swoich parafialnych świątyniach na Drogę Krzyżową. To nabożeństwo niech będzie przebłaganiem  za grzech zbezczeszczenia  krzyży i  grobów oraz błaganiem o łaskę nawrócenia dla sprawców. Na zakończenie nabożeństwa proszę, aby  odśpiewano suplikacje.
Przypominam również, że na dzień 18 listopada zapowiadany jest także diecezjalny dzień pokutny. Drodzy Diecezjanie, wszystkich Was zapraszam do modlitwy przebłagalnej za grzechy i o łaskę nawrócenia.

Z modlitwą i błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński -Biskup Pomocniczy Ełcki

W naszej parafii Drogę Krzyżową odprawimy po Mszy świętej wieczornej.