Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Nasze dziękczynienie za kanonizację

img431 (1)

Parafia bł. Jana Pawła II w dniu 1 maja 2014 r. organizuje jednodniowy Parafialny Rajd Rowerowy Szlakiem Papieskim „Tajemnice Światła „.Uczestnicy rowerowej wyprawy pokonają trasę ok. 35 km z Ełku do Rajgrodu. Rajd ten będzie dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. Zgłaszać się można do 28 kwietnia 2014 r.\

Pokonując I Etap Szlaku Papieskiego będziemy rozważali „Tajemnicę Chrztu Jezusa w Jordanie”.. Nasze dziękczynienie rozpoczniemy Mszą św. w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 8.00. Jadąc trasą Szlaku zwiedzimy stary zabytkowy kościół w Ostrymkole pochodzący z 1667 roku. Następnie kierując się wzdłuż rzeki Ełk dojedziemy do historycznego słupa granicznego, gdzie w sierpniu 1545 r. spotkały się komisje graniczne Prus i Litwy pracujące przy wytyczaniu granicy między Prusami i Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Na pamiątkę tego spotkania, na styku trzech granic: Korony, Litwy i Prus postawiono murowany słup graniczny kształtem przypominający kapliczkę. Dalej jadąc trasą napotkamy piękną drewnianą świątynię pod wezwaniem św. Wojciecha w Rydzewie pochodzącą z 1865 roku. Kolejny postój będzie przy pomniku powstania listopadowego z 1830 roku. W Rajgrodzie zwiedzimy Górę Zamkową z widokiem na Jezioro Rajgrodzkie. Ostatnim etapem rajdu będzie przepiękne sanktuarium Matki Bożej Rajgrodzkiej – Królowej Rodzin. Modlitwą litanijną zakończymy nasze dziękczynienie. Po ognisku, wspólnym śpiewie i agapie autokarem powrócimy do Ełku.

Zapraszam do udziału w proponowanym dziękczynieniu za kanonizację Jana Pawła II. Szlak Papieski „Tajemnice Światła” wiedzie z Ełku do Wigier i składa się z pięciu etapów: Ełk-Rajgród-Studzieniczna-Mikaszówka-Sejny-Wigry. Zachęcam do podjęcia podobnego dziękczynienia na innych etapach Szlaku Papieskiego. Można to zrobić w sposób zorganizowany, indywidualny czy rodzinny. W kilku zdaniach opisałem pierwszy etap, ale pozostałe są nie mniej ciekawe i atrakcyjne. Więcej o Szlaku Papieskim „Tajemnice Światła” możemy dowiedzieć się na stronie: szlakpapieski.kuria.elk.pl. Oprócz dziękczynienia, będzie też wspaniała okazja do podziwiania piękna okolic. Odwiedzimy miejsca związane z Janem Pawłem II.

 

Do zobaczenia na szlaku …….

ks. Tadeusz Białous

Proboszcz parafii bł. Jana Pawła II w Ełku