Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Parafialny Konkurs Piosenki w hołdzie Janowi Pawłowi II – relacja

Leć muzyczko do niebiańskiej krainy, powiedz Bogu, że Go za to wielbimy”

 

Wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża – Polaka dla Parafii bł. Jana Pawła II w Ełku jest momentem szczególnym, do którego przygotowuje się już od dłuższego czasu. Zgłębiane jest Dziedzictwo papieskie i przekuwane na rozmaite inicjatywy o charakterze duchowym, edukacyjnym, artystycznym, charytatywnym, sportowym i kulturalnym.

W niedzielę 06 kwietnia 2014r. odbył się Parafialny Festiwal Piosenki Religijnej w hołdzie Janowi Pawłowi II pod hasłem: „Leć muzyczko do niebiańskiej krainy, powiedz Bogu, że Go za to wielbimy”, którego celem było przede wszystkim rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania życiem i nauczaniem Patrona w związku z Jego kanonizacją, popularyzacja pieśni religijnej oraz integracja środowiska katolickiego dzieci i młodzieży. Do udziału w festiwalu zgłosiło się 27 uczestników, którzy występowali solo, w duetach i tercetach. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej, które w sposób szczególny wspierali rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie, nauczyciele i wspólnota parafialna. Wielką radość sprawiły dzieci przybyłe ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej nr 2 im. I Dywizji T. Kościuszki  pod opieką rodziców i katechetek: p. Barbary Jabłońskiej i p. Hanny Tyszkiewicz.  Wyjątkowym  gościem, który w ciepłych słowach powitał uczestników festiwalu, był Kanclerz Kurii Biskupiej Diecezji Ełckiej ks. dr Marcin Maczan. Słowa powitania do gości, wykonawców i  parafian skierował  Proboszcz Parafii ks. dr Tadeusz Białous, który powiedział, że bł. Jan Paweł II, wkrótce Święty, często podkreślał, że „młodzi są nadzieją świata i Kościoła” i widząc właśnie tych młodych z rodzinami w świątyni jest przekonany, że Patron na pewno jest szczęśliwy, bo ta  nadzieja wydaje owoce.

Festiwal miał formę konkursu i uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych. Śpiew młodych wykonawców oceniała komisja w składzie: p. Dorota Kruszewska, p. Anna Borkowska – Miszkiel i p. Mariusz Laskowski. Przy ocenie Komisja brała pod uwagę: dobór repertuaru, warunki głosowe, interpretację utworu, poprawność wokalną (intonację, dykcję, emisję) i kulturę sceniczną. Po wysłuchaniu pięknych i wzruszających pieśni Komisja wyłoniła najlepszych wykonawców w poszczególnych kategoriach:

Klasy 0 – I

  1. Nadia Waszkiewicz – kl. 0 – SP nr 5 – „Znowu Cię spotykam”
  2. Martyna Więcko – kl. I d – SP nr 5 – „Moje miast Wadowice”
  3. Olga Przybyłek – kl. I – SP nr 2 – „To On”

wyróżnienia – Maria Kantowicz – kl. 0 b SP nr 5 – „Tak mówił Papież”, Julia, Natalia i Alan Milewscy – „Barka”

Klasy II – III

  1. Damian Żywno kl. III a SP nr 5 i Paweł Żywno – lat 5 – „Lolek”
  2. Justyna Marecka – kl. II d –  SP nr 5 – „Tak mówił Papież”
  3. Oliwia Gajko – kl. III c –  SP nr 5 – „Na Drugi Brzeg”

Klasy IV – VI

  1. Magdalena Kruszewska –  kl. IV –  SP nr 9 – „Strumieniu”

Jakub Więcko – kl. V d – SP nr 5 – „Wśród tylu dróg”

  1. Wiktoria Bagińska – kl. IV c – SP nr 5 – „Fundament”
  2. Julia Waszkiewicz – kl. V b – SP nr 5 –  „Ty prowadzisz nas”

wyróżnienie – Wiktoria Majewska – kl. V – SP nr 2 – „Spotkanie”

Potem wszyscy razem uczestniczyli w ofierze Mszy św. sprawowanej w intencji uczestników festiwalu i ich rodzin. Ksiądz M. Maczan w homilii nawiązał do występów dzieci i powiedział, że śpiewem pięknych pieśni, w atmosferze radości zgłębia się nauczanie Jana Pawła II, daje się świadectwo przynależności do Chrystusa i umacnia wiarę. Po zakończeniu Eucharystii laureaci i osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Proboszcza ks. T. Białousa.

Zapraszamy do galerii.

Maria Chaberek