Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu – kolędowanie ze św. Janem Pawłem II”

W niedzielę 7 stycznia 2018r. Tradycyjnie już od 6 lat w kościele pw. św. Jana Pawła II odbył się Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu – kolędowanie ze św. Janem Pawłem II”. Celem przeglądu było: kultywowanie  pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie wrażliwości przez śpiew i tworzenie wspólnoty oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym parafii. Przegląd miał formę konkursu i przebiegał w trzech kategoriach wiekowych, a występy 25 uczestników oceniała komisja w składzie: Siostra Tabita ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, p. Beata Klauza – nauczycielka muzyki z Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i p. Marcin Brodowski z zespołu muzycznego Technix. Komisja konkursowa przy ocenie występów kierowała się kryteriami: dobór repertuaru,  muzykalność i warunki głosowe wykonawców, interpretacja utworu, aranżacja i ogólny wyraz artystyczny. W repertuarze znalazły się znane i całkiem nowe kolędy i pastorałki, które wywoływały radość, zadumę i wzruszały do łez. W przygotowanie dzieci zaangażowali się pięknie rodzice i nauczyciele, którzy akompaniowali na instrumentach.  Rzeczywiście  było to śpiewanie i granie, uwielbienie Syna Bożego, który przyjął ciało z Maryi Dziewicy  i zamieszkał między nami

Po wnikliwej analizie wszystkich występów komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić: w kategorii 6 latki –kl. I

1,Lena Bruszkiewicz – kl. I

2.Emilia Jusiel – kl. I

3.Patrycja Nowosadko – 6 lat

Marcel Pietruczuk – 6 lat

wyróżnienia – Jan Paweł Jurek – 6 lat i Daria Filipkowska – 6 lat

w kategorii klas II – IV

1.Natalia Milewska – kl. III z tatą p. Jarosławem

Wiktoria Jankowska – kl. IV

2.Natalia Brodowska – kl. III

3.Zofia Piotrowska – kl. IV

wyróżnienia – Paulina Komar – kl. IV, Oliwia Goliczewska – kl. IV, Zofia Boguska – kl. IV, Kacper Barwikowski – kl. IV

w kategorii klas V –VII

1.Patrycja Orłowska – kl. VI

Martyna Więcko kl. V

2.Magdalena Dzierżyńska – kl. VI

Magdalena Ejza – kl. V

3,Martyna Oleksińska – kl. VI i młodsza siostra

Jakub Piotrowski – kl. VII

wyróżnienia – Alicja Szymkiewicz – kl. VI, Maja Budnik – kl. V,  Julia Czerwonka – kl. V

Uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy, kalendarze parafialne na 2018r. i upominki, które ufundował Proboszcz ks. dr  Tadeusz Białous.

Ksiądz Proboszcz podziękował komisji konkursowej i współorganizatorkom przeglądu: p. Marii Chaberek i p. Magdalenie Lubartowicz, a także  klerykowi WSD Dawidowi Kruszewskiemu za obsługę techniczną i p. Jackowi Szumskiemu za profesjonalne nagłośnienie,  a w sposób szczególny uczestnikom, rodzicom oraz wszystkim parafianom za udział we wspólnym kolędowaniu. Patron Parafii,  św. Jan Paweł II,  z którym razem kolędowaliśmy mówił: „Wracamy zawsze do źródła wielkich natchnień duszy ludzkiej, duszy polskiej, kiedy śpiewamy kolędy”.

Maria Chaberek i Magdalena Lubartowicz