Konkurs Literacki pod hasłem „Święta Siostra Faustyna w służbie Ojczyzny”

Parafia pw. Świętego Jana Pawła II Ełku i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają do udziału w Rodzinnym Konkursie Literackim pod hasłem:

Święta Siostra Faustyna w służbie Ojczyzny

Cele konkursu:

• Szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego w rodzinie, parafii i Ojczyźnie,
  • uwrażliwienie rodzin na wartość i istotę czci Miłosierdzia Bożego oraz miłości do Ojczyzny,
  • rozwijanie kreatywnego myślenia i talentów literackich,
  • dawanie świadectwa obecności miłosierdzia Bożego w codziennym życiu,
  • przekazywanie dziedzictwa chrześcijańskiego młodemu pokoleniu Polaków.

Regulamin:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ich rodzin z terenu Parafii pw. św. Jana Pawła II i spoza niej.
  2. adaniem uczestników jest wspólne, rodzinne napisanie pracy literackiej w dowolnej formie. Praca powinna być odpowiedzią na pytania:
    1) W jaki sposób św. Siostra Faustyna przyczyniła się dla dobra naszej Ojczyzny?
    2) Jak my możemy naśladować św. Siostrę Faustynę, by w naszej Ojczyźnie żyło się lepiej?
  3. Praca powinna być napisana na komputerze – maksymalnie 2 strony A4, czcionka 12
  4. Praca na odwrotnej stronie powinna zawierać dane: imię i nazwisko ucznia oraz członków rodziny, którzy wspólnie tworzyli pracę, adres zamieszkania i nr telefonu lub adres e-mail.
  5. Jedna rodzina może złożyć jedną pracę.
  6. Prace należy złożyć do 1 kwietnia 2018 roku w biurze Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” lub do katechetów w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku (p. M. Chaberek, p. M. Lubartowicz). Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.
  7. Prace oceni Jury powołane przez organizatorów. Komisja oceniać będzie: zgodność z tematem, poprawność stylistyczną i językową. Werdykt Jury jest ostateczny.
  8. Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody.
  9. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia 2018 roku w kaplicy pw. św. Jana Pawła II w Ełku, po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11:30. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do ich publikacji w całości lub wybranych fragmentów.
  10. Organizator zastrzega sobie prawo do fotografowania uczestników podczas wręczania nagród i pamiątkowych dyplomów, upublicznienia zdjęć oraz podania danych osobowych laureatów w Internecie.

Regulamin będzie również dostępny na stronie: www.faustyna.pl