Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Międzyszkolny konkurs recytatorski – relacja

„Szukałeś nas Janie Pawle II – pamiętamy, dziękujemy”

   W środę 02 kwietnia 2014roku, w 9 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II, w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Szukałeś nas Janie Pawle II – pamiętamy, dziękujemy”. Celem konkursu było: popularyzowanie wśród uczniów twórczości Jana Pawła II, rozbudzanie zainteresowania poezją i kształtowanie kultury żywego słowa, wyrażenie wdzięczności za dar życia Jana Pawła II i przekazane uniwersalne wartości, a także integrowanie szkół powiatu ełckiego w duchu papieskiego nauczania. Swoje reprezentacje do konkursu wystawiły: ZSS – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Dywizji T. Kościuszki, Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II i Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku.

Uczestników konkursu, rodziców i opiekunów  powitała  v-ce dyrektor szkoły p. Alina Zięba i Proboszcz Parafii pw. bł. Jana Pawła II ks. Tadeusz Białous. Pani dyrektor wyraziła radość  z zainteresowania konkursem i  podkreśliła, że udział w nim jest doskonałą  okazją do oddania hołdu wyjątkowemu człowiekowi i wielkiemu autorytetowi, który wskazywał jak żyć  i nie zagubić się w świecie. W słowach powitania ks. T. Białous  powiedział, że konkurs jest zaakcentowaniem przygotowań do kanonizacji bł. Jana Pawła II, która nastąpi 27 kwietnia 2014r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ks. Proboszcz zaznaczył, że droga Ojca Świętego   do Boga, to  zawierzenie się Maryi, dlatego  pod Jej matczyną opiekę ofiarował uczestników konkursu, ich rodziny, opiekunów, nauczycieli i organizatorów przedsięwzięcia odmawiając wspólnie modlitwę „Pod Twoją obronę”.

W konkursie wzięło udział 24 uczestników, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. Recytacje oceniała komisja w składzie: p. Anna Konopka, p. Marta Kwiecińska – Tuz, p. Marta Magdziarczyk, która brała pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny ( postawę recytatora, jego strój, uzasadniony gest sceniczny). Po wysłuchaniu wszystkich pięknych, wzbudzających zachwyt, momentami tęsknotę i podziw wierszy komisja wybrała  najlepszych recytatorów:

w kategorii klas III – IV

1. Damian Żywno – kl. III – SP nr 5

2. Wiktoria Rosińska – kl. IV – SP nr 2

Marcin Klimach – kl. III – SP nr 5

3. Michał Minarowski – kl. III – SP Mrozy Wielkie

wyróżnienia – Martyna Sulewska – kl. IV, Diana Isaieva – kl. III –SP Woszczele, Kornelia Kiełczewska – kl. IV – SP nr 9.

W kategorii klas V – VI

1. Sandra Długołęcka – kl. VI – SP nr 2

2. Wojciech Wilczyński – kl. VI – SP nr 9

3. Oliwia Kruszewska – kl. VI – SP nr 9

Kacper Kopyciński – kl. V – SP nr 3

wyróżnienia – Patrycja Lutrzykowska – kl. VI – SP Woszczele

Julia Kościuczuk – kl. VI – SP nr 3

Weronika Pielak – kl. VI – SP nr 5

Dyrektor szkoły p. Jarosław Obrycki  pogratulował pięknych występów, wręczył pamiątkowe dyplomy i nagrody laureatom  oraz osobom wyróżnionym. Wyraził uznanie komisji konkursowej i organizatorom za cenną inicjatywę, która służy rozwijaniu uczniowskich talentów poprzez zdrową rywalizację, a jednocześnie jest czasem odkrywania przez młode pokolenie piękna poezji Papieża – Polaka.

Jan Paweł II całe życie szukał kontaktów z młodymi ludźmi, wychodził im naprzeciw, zapraszał na spotkania w czasie Światowych Dni Młodzieży i wskazywał jak żyć. Mówił do młodych „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”. Chociaż Go nie ma z nami, pozostało Jego nauczanie i przesłanie. Nie możemy zawieść pokładanej w nas nadziei i spłacamy dług wdzięczności.

Zapraszamy do galerii.

Organizatorzy konkursu: M. Chaberek, B. Kurzyna, ks. T. Białous, R. Kubeł