Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi – wyniki

W niedzielę 5 stycznia 2014r. w Kościele p.w. bł. Jana Pawła w Ełku odbył się II Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”. Celem przeglądu było:

• pielęgnowanie pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek,
  • kształtowanie twórczych zainteresowań młodego pokolenia,
  • rozwijanie wrażliwości przez śpiew i tworzenie wspólnoty.

W tym roku przegląd miał formę konkursu i zgłosiło się do niego 32 uczestników, których wspierali rodzice, babcie, dziadkowie, nauczyciele, koleżanki, koledzy, jednym słowem, cała wspólnota parafialna. Liczba uczestników świadczy o zainteresowaniu i akceptacji inicjatywy przeglądu przez wspólnotę parafialną. W trakcie przeglądu można było wysłuchać wielu polskich, pięknych pastorałek i kolęd w różnych wersjach..

Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Miszkiel, p. Anna Marchel i p. Mariusz Laskowski oceniała:

• dobór repertuaru,
  • muzykalność i warunki głosowe wykonawców oraz interpretację utworu,
  • aranżację i ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników przeglądu komisja wyłoniła laureatów w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy 0 – I

4. Romanowska Emilia – kl. IV

Wyróżnienie:

• Olszewski Jakub Adam – kl. VI

Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez ks. Proboszcza Tadeusza Białousa. Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim uczestnikom przeglądu i tym, którzy ich słuchali. Szczególne słowa wdzięczności skierował do komisji i do p. Jacka Szumskiego z synem Mateuszem za profesjonalną obsługę techniczną i nagłośnienie. Zaprosił również do udziału w przeglądzie za rok.

M. Chaberek (katechetka)