Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Parafialny Konkurs Piosenki w hołdzie Janowi Pawłowi II

„LEĆ MUZYCZKO DO NIEBIAŃSKIEJ KRAINY  POWIEDZ BOGU, ŻE GO ZA TO WIELBIMY”

Parafia Błogosławionego Jana Pawła II w Ełku organizuje Festiwal Piosenki Religijnej w hołdzie Patronowi i jako przygotowanie do Kanonizacji, która odbędzie się 27 kwietnia 2014r. w niedzielę Miłosierdzia Bożego w Watykanie.

Cele festiwalu:

 • rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania życiem i nauczaniem bł. Jana Pawła II w związku z Jego kanonizacją;
 • popularyzacja pieśni religijnej;
 • stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do rozwijania uzdolnień muzycznych;
 • integracja środowiska katolickiego dzieci i młodzieży.

Regulamin:

 1. Do udziału w festiwalu zapraszamy dzieci i młodzież – uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku, którzy swoim talentem muzycznym pragną oddać hołd wielkiemu Polakowi – bł. Janowi Pawłowi II. Zapraszam z innych szkół również.
 2. Chętni uczniowie przygotowują piosenkę religijną związaną z osobą Papieża – bł. Jana Pawła II i zgłaszają swój udział do organizatorów festiwalu: Proboszcza ks. Tadeusza Białousa lub do katechetki p. Marii Chaberek do dn. 04.kwietnia 2014r.
 3. Festiwal odbędzie się w niedzielę 06.kwietnia 2014r. od godz. 9:15 w kościele pw. bł. Jana Pawła II przy ul. św. Maksymiliana M. Kolbego 7 w Ełku.
 4. Festiwal ma formę konkursu i mogą w nim wystąpić soliści i duety w trzech kategoriach wiekowych:
  1. Klasy 0 – I;
  2. Klasy II – III;
  3. Klasy IV – VI
 5. Wykonawca może występować a cappella lub z półplaybackiem (ścieżka dźwiękowa utworu muzycznego bez tekstu) przygotowanym na płycie CD. Mile widziany akompaniament „na żywo”.
 6. Organizatorzy zapewniają nagłośnienie i odtwarzacz CD.
 7. Uczestników oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatorów.
 8. Komisja w ocenie kierować się będzie następującymi kryteriami: dobór repertuaru, warunki głosowe, interpretacja utworu, poprawność wokalna (intonacja, dykcja, emisja), kultura sceniczna.
 9. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja przyzna trzy nagrody główne, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy w każdej kategorii wiekowej.
 10. Werdykt komisji konkursowej jest ostateczny i nie podlega odwołaniu.
 11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do podania imienia i nazwiska uczestników festiwalu, fotografowania i upublicznienia w celach promocyjnych w Internecie.
 12. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz wyróżnionym nastąpi po zakończeniu Mszy św. o godz. 11:00, do udziału w której zapraszamy wszystkich uczestników, rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków, opiekunów i wszystkich parafian. Niech zjednoczy nas wspólna modlitwa i Eucharystia. Nasz Patron bł. Jan Paweł II powiedział: „Szukałem was, teraz przyszliście do mnie i za to wam dziękuję”.